Samsun 19 Mayıs Masaj Salonu Zümrüt

Ülkemizde masaj uygulamasının tıbbi olarak kullanılması 1900’lü yıllara dayanır. Samsun 19 mayıs masaj salonu O yıllardan bugüne kadar birçok evre geçirmiş ve gelişmiştir. Tıbbi yani medikal masaj çeşitli cihazlar ile yapılır. Dokunma duyusu kullanılmadığı için rahatlama klasik masaj uygulamasına göre daha azdır. 19 mayıs masaj salonu Burada amaç yorulan ve ağrı oluşturan kaslara bu cihazlar eşliğinde tonüs ve performans kazandırmaktır. Klasik yöntem elle yapıldığı için enerji sirkülasyonu olmaktadır.

Ayrıca enerji noktalarındaki tıkanıklık açılır ve hayat enerjisi tüm vücutta serbestçe dolaşma imkanı bulur. Samsun 19 mayıs masaj salonu . Dokunma rahatlatan bir yöntem olduğu için elle yapılması tavsiye olunur. İşlem sırasında deri ile ellerin teması kesilmeden yapılmalıdır ve hareketler ritmik olmalıdır. Büyük ve küçük kas grupları ayrı ayrı olarak değerlendirilmeli ve ona göre işlem uygulanmalıdır. İşlem sırasında her kişinin hassasiyeti farklı olduğu için bası ve diğer yöntemler farklı olacaktır. Kişiye göre ve neden yapıldığına göre teknikler belirlenmeli ve uygulanmalıdır.

İşlem belli başlı prensipler doğrultusunda uygulanmalıdır, aksi halde sakatlanmalara neden olmaktadır. Bu işte saha çalışması olan ve eğitimini alan kişilerin uygulaması gerekir.