Samsun Havza Masaj Salonu Zi̇şan

terapileri binlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Samsun havza masaj salonu Bu terapilerde hasta organlara uygulanan mekanik enerjinin yanı sıra kurulan bağ ve temas halinin de tedavide oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Harvard Tıp Fakültesi doktorlarının yaptığı araştırmada aynı tür hastalığa sahip olan ve aynı tür ameliyata girecek olan hastalar iki gruba ayrıldı. Bir gruba standartlar çerçevesinde muamele uygulanırken diğer gruba ise ameliyat öncesi doktorlar ziyaret gerçekleştirdi ve ellerini tutarak sürekli temas halinde bulunup daha sıcak ve dostça davrandılar. Havza masaj salonu Bunun sonucunda temasın arttırıldığı grup diğer gruptan daha çabuk iyileşip üç gün daha önce taburcu oldular.

Yapılan daha birçok araştırmada temas halinin insanlara güven ve pozitif enerji verdiği ispatlanmış durumdadır. Haftada en az bir kez masaj terapilerinden faydalanan insanların diğer insanlara oranla daha rahat uykuya daldığı, stresten uzak kaldığı ve stres kaynaklı birçok hastalığa yakalanma oranlarının çok daha düşük olduğu ortaya çıkmıştır. Samsun havza masaj salonu .

terapilerinin temelini oluşturan dokunuşların insanlar adına oldukça önemli olduğu, hatta temastan uzak duran insanların sürekli canı sıkkın ve çabuk sinirlenebilir bir ruh halinde olduğu bilinmektedir. Yine yapılan bir araştırmaya göre anne babasıyla sürekli temas halinde olan çocuklar, temastan yoksun çocuklara oranla daha sağlıklı ve enfeksiyonlara karşı daha dirençli olduğu belirtilmiştir.